Slide1 background

PONAD 3000 GODZIN SŁOŃCA

90% DNI Z WIATREM PONAD 4 BFT

PŁASKA WODA I FALE W JEDNYM MIEJSCU

Półwysep Prasonisi znajduje się na południowym krańcu greckiej wyspy Rodos, największej wyspy w archipelagu Dodekanezu. Jego nazwa wywodzi się od małej wyspy położonej tuż przy stałym lądzie, połączonej z lądem tylko wąskim pasem piasku.

Dzięki tej charakterystycznej właściwości geograficznej ​​północno-zachodni wiatr Meltemi gwałtownie przyspiesza w wąskim przesmyku między wyspą a lądem. To właśnie to lokalne wzmocnienie wiatru Meltemi daje nam wybór wspaniałych warunków do windsurfingu:

Po stronie zawietrznej woda jest spokojna i stanowi enklawę dla freestyle'owców, zaś po stronie nawietrznej występują fale od łagodnych aż po wysokie.

Wiatr Meltemi jest najbardziej niezawodny w sezonie letnim, tj. od czerwca do września, kiedy jego średnia siła wynosi 5-6 w skali Beauforta. Jednak również w maju i październiku często można doświadczyć jego pełnej mocy. Informacje o aktualnej prędkości wiatru możesz uzyskać dzięki naszemu monitorowi wiatru.

Mimo surowych warunków panujących po stronie zawietrznej, piaszczysta plaża w Prasonisi z pasem płytkiej wody o szerokości ok. 20 metrów sprawia, że ​​jest to zarazem łatwe i bezpieczne miejsce dla mniej doświadczonych surferów. Jeśli chcesz zrobić sobie przerwę, możesz nacieszyć się czystym, błękitnym niebem, piękną pogodą i słońcem oraz temperaturą wody wynoszącą 20-25°C

Prasonisi jest położone daleko od szlaku turystycznego – jest tam zaledwie kilka niewielkich tawern i sklepów, dzięki którym można zaspokoić podstawowe potrzeby. Życie nocne jest tam bardzo spokojne i polega głównie na spędzaniu czasu na plaży lub w lokalnych tawernach.

Czas transferu z lotniska wynosi ok. 90 minut. Zalecamy wynajęcie samochodu, ponieważ stanowi on nie tylko najbardziej ekonomiczny sposób na przejazd z lotniska, ale również zapewni Ci elastyczność i możliwość zwiedzania wyspy.